Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

23.-24.8.2008 Mistrovství České republiky mládeže - Horka nad Moravou

Přišlo dlouho očekávané mistrovství České republiky mládeže, které se letos konalo v Horké nad Moravou (poblíž Olomouce). Vkládala jsem velké naděje do mého družstva JUNIOR REPRE složené z juniorských reprezentantek na Junior Europen Open. A to ve složení Lucka Konečná s Citchi Darley Arabian, Bára Lerlová a Ace Rubínové srdce, Sandra Lefnerová a Fillip ze Skalistých hor, Verča Vargová a Good Luck Gasko Prim. Za celé mistrovství Kofolka neudělala ani jednu chybičku.

V sobotu v 8.30 se konalo slavnostní zahájení. Poté byla postavena hra, nejprve běhaly děti, následně junioři. S Kofolkou jsme se umístili na 5.místě (ošetřené zóny) s 0 tr.b.

Druhým během bylo agility družstev. První z družstva běžela Sandra s Baďou, ti se bohužel diskvalifikovali, druhá jsem běžela já s Kofolkou - čístě, třetí běžela Verča¨s Texi - 1 odmítnutí + skočená sestupná zóna na áčku a kladině. Poslední běžela Barča s Acem - 2 shozené laťky + skočená sestupná zóna na kladině., Naše družstvo nasbíralo 30 tr.b., takže jsme mysleli, že už jsme mimo hru. Byly jsme ale zaskočeny, když se na výsledkové listině objevilo naše družstvo na 1.místě.

Posledním během dne byl jumping jednotlivců. Podle startovní listiny jsme šly s Kofolkou na start 10. Běh byl plynulý, rychlý, takže výsledné 1.místo. Takže nás v neděli čekal start ze dvou prvních míst.

Neděle začala jumpingem družstev. Jako první startovala Sandra s Badem - 1 shozená laťka, ale velmi pěkný běh, druhá jsem šla já s Kofolkou - čistě, třetí Verča s Texi - čistě, Bára s Acem 5 tr.b. V jumpingu družstev jsme se umístili na 1.místem a tudíž se v součtech staly

Mistry České republiky mládeže vdružstvech large pro rok 2008.

Posledním během celého mistrovství bylo agility juniorů large, které jsme s Kofolkou vyhrály a tudíž se staly :

Mistry české republiky mládeže v kategorií juniorů pro rok 2008

18-20.7.2008 AGILITY EUROPEN OPEN - GELSENKIRCHEN (DE)

Foto ZDE

Lucka Konečná a Citchi Darley Arabian

Ještě pár dní před EO jsem řešila odvoz do Německa. Dostala jsem info, že Standa Mašek má volné místo v autě. Následovala domluva, jak se dostanu do Prahy. Vše bylo nakonec vyřešeno. Do Brna jsem se  ve čtvrtek svězla s Aďou Slezákovou, do Prahy s Marťou Konečnou. Do Prahy jsme dorazili cca v 20 - 21 00 ´.

V pátek časně ráno jsme začali balit, měli jsme před sebou sedmihodinouvou cestu. Po chvíli už jsme jeli na dálnici směrem do Gelsenkirchen. Cesta byla v pohodě a kolem půl čtvrté odpoledne jsme dorazili do Gelsenkirchenu, kde mělo EO probíhat. Nejprve jsme vybalili stany a pak se šli zaprezentovat. Já jsem bydlela s Barčou Lerlovou a s Acem.  Na WC se platilo 0,3 EUR, a za sprchy 2 EUR. Večer následovalo zjištění, že asi nepoteče teplá voda (další dyn tekla už jen studená ). Pro zájemce byl možný trénink. Minuta stála cca 1 EUR. Já jsem s Kofolkou trénink vynechala s tím, ať šetříme síly na další dny. V šest hodin jsme měli sraz, dostali jsme repre trička s logem Purina Pro Plan ve předu, a v zadu logo KAČR, vodítka, batůžky nebo baršny a kšiltovku. Poté následoval zahajovací ceremoniál. Celkem se EO zúčastnilo 20 zemí. Po nástupu jsme shlédli vystoupení s vlajkami. Po ceremoniálu jsme šli do sprchy, voda byla vlažná, ale dalo se to.

V sobotu se běhali jednotlivci. V kategorii large běhalo kolem 350 psů. První prohlídku jsmě měli až kolem jedenácté, takže jsme si mohli přispat. Začínali jsme agility. Po pětiminutové prohlídce jsem si šla pro Kofolku do stanu, přišla jsem těsně před tím než začali běhat naši. Moc se našim nedařilo, většině se vloudila nějaká ta chybička. Trať byla celkem hezká, technická. S Kofolkou jsme běželi čistě a náš výkon stačil na 22.místo s časem 40,56. Na první běh slušný.  Na jumpingu jsme prohlíželi po druhé hodině. Trať byla hezká, běhavá. Na konci nás čekal trojskok. Nebýt mé hlouposti, tak jsme doběhli jumping bez trestných bodů a myslím, že i v celkem slušném čase. Přišla jsem na start koukla na rozhodčí a myslela jsem, že už můžu běžet. Tak jsem vyběhla, po páté překážce jsem uslyšela píštalku, že by disk ???? Zbytek parkuru jsem doběhla plynule a rychle. Od trenérky repre Martiny Wasserbauerové jsem se dozvěděla, že mě diskvalifikovala, protože jsem vyběhla a na trati byl ještě pomocník....tak to byl můj největší Error za celou dobu běhání. To se stává. Počasí v sobotu ještě celkem ušlo, střídal se déšť a teplo. K večeru následovalo finále všech tří kategorií. Naši si vedli velmi dobře, ale na bednu to nestačilo. Nejlépe umístěným čechem byla Eva Šulcová s Jimym ( 4.místo ) v kategorii medium.

V neděli se běhali družstva. V družstvu jsem byla s Barčou Lerlovou a Acem, Honzou Smočkem a Gondorem a Terkou Otýpkovou s Beauty. Nejdříve jsme běželi jump. Pár psů před náma se ropršelo a z trávníku zbylo jen " bahniště a kluziště" . První z našeho družstva běžel Honza s Gondorem, po třetí překážce následovala diskvalifikace. Což byla velká škoda, zbytek parkuru zvládli velmi dobře. Druhá jsem bežela já s Kofolkou, spadla nám jedna laťka, jinak pěkný běh. Třetí běžela Terka s Beauty. Opravdu se snažili. Do cíle doběhli se dvěmi shozenými laťkami a elementem u dálky. Jako poslední bežela Barča s Acem, škoda dvou odmítnutí, jinak pěkný běh. V tomto běhu jsme byli na  49.místě s 30 trestnými bodu. Druhým během našeho družstva bylo agility. První šel na start zase Honza s Gondorem. Předvedli opravdu hezký rychlý a čistý běh. Já jsem doběhla do cíle s odskočenou zónou na áčku. Terka s Beauty běželi krásný běh, nakonec 1 shozená laťka a odmítnutí na slalomu. Bára zaběhla s Acem krásný čistý běh. V tomto běhu jsme zkončili na 8.místě.

Celá česká výprava běhala opravdu dobře. Některým se dařilo víc, některým míň. To vše k agility patří. Nezáleží na tom vyhrát, ale zúčastnit se.

Tak za rok ZASE !!!

 
 

 


Archiv

Kalendář
<< červenec / 2019 >>